Szkolenia software wnetrzarski - co myslicie?

Miejsce na dyskusje nie związane bezpośrednio z ArchiCAD-em (prosimy bez tematów kontrowersyjnych, polityki, religii i spamu)
Gość
Reputacja: 0

Szkolenia software wnetrzarski - co myslicie?

Postautor: azielik » ndz, 25-02-2018 22:13

• 0
Dzien dobry,
Chodzi mi po głowie taki pomysł i mam nadzieję ze nie naruszę netykiety, jeśli w HydeParku poddam go pod dyskusję. Szczerze mówiąc nie znalazłam trafniejszego miejsca na wymianę opinii w tej kwestii.
Do rzeczy. Czy być może ktoś z forumowiczów dysponuje osobista praktyką w uruchamianiu od początku biznesu na rynku szkoleń z wnętrzarskiego software (dowolnej marki i typu) i generalnie wszelkiej informatyki dla architektów? Czasem zadaję sobie pytanie, czy to byłby fajna koncepcja na biznes? Jakiej liczby handlowców potrzebuje przeciętna firma, jaką powinna zakładać kwartalną sprzedaż? Nie czuję się menedżerem (zaliczyłam wyłącznie podstawowe szkolenie z zarządzania biznesem ale bardzo dawno), mam praktycznie zerowe doświadczenie w finansach (tu to już nawet szkolenie nic nie da - nie czuję się analitykiem od liczb ;-). I ciekawa jestem co o tym myślicie? Czy gra ma sens? Czy to może być przygoda i zabawa? Nie robiłam nigdy w życiu tego typu symulacji.
Zastanawiam się, bo naprawdę lubię wszelkie formy projektowania z udziałem aplikacji i programów (a lubię też prowadzić szkolenia i mam w tym jakąś tam krótką praktyke), ale za diabła nie wiem jak taki biznes otworzyć - od zarejestrowania firmy do zarządzania sprzedażą i marketingiem czy HR włącznie ;-)
Tak sobie też myślę, czy może bardziej opłaca sę dokooptować do zespołu jako partnera dobrego menedżera z tej branży – do wymyślenia strategii i takiego bieżącego zarządzania firmą i pracownikami? Ale czy jest sens z kimś kogo nie znam tworzyć firmę… samo negocjowanie udziałów byłoby dla mnie trudne.
Czasem kiedy się zastanawiam, że osobiście mam być menedżerem to przypomina mi się pewna ze scen z filmu „Wyjazd integracyjny” – dyrektor, który się koncertowo kompromituje przed zespołem – i nie wiem czy ja nie mam za miękkie serce na tego typu zabawy.
Jeśli ktoś podzieli się przemyśleniami to będę wdzięczna – bo mam zamiar wreszcie zmienić pracę na ta wymarzoną.
Albo może ktoś na tym forum może polecić jakieś mądre szkolenie z zarządzania i zakładania biznesu w tej branży?
pozdrawiam wszystkich na forum ;-)
Anna

Wróć do Hyde Park czyli Off Topic