[AC23] Zmiana grubości ściany istniejącej - wyburzenia

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 0

[AC23] Zmiana grubości ściany istniejącej - wyburzenia

Postautor: Figo » wt, 18-02-2020 22:59

• 0
Cześć wszystkim,
myślę, że problem nie jest nowy, ale nie mogę nigdzie znaleźć zadowalającego rozwiązania (szukajka nic nie pokazała).

Chciałbym zmienić grubość istniejącej ściany (wyburzyć część/wyszpadłować), tak by konkretna grubość (z otworami) pokazała się z automatu jako elementy do rozbiórki.

Na ten moment widzę tylko 2 rozwiązania:
1) Stworzenie 2 ścian, grubszej (stan istniejący) i cieńszej (rozbiórka), ale na inwentaryzacji wychodzi niepotrzebna linia podziału pomiędzy nimi - odpada.
2) Odpowiednie stworzenie i ustawienie warstw z kolejnymi ścianami (albo elementami 2D), mniej więcej na zasadach sprzed etapów przebudowy - trochę na około i przy większej ilości ścian może być czasochłonne.
Załączniki
grubosc_sciany.jpg

Autochton
(nie chce się wyprowadzić)
Reputacja: 34

Re: [AC23] Zmiana grubości ściany istniejącej - wyburzenia

Postautor: Koala » śr, 19-02-2020 10:59

• 0
Może narzędziem do otworów?

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 0

Re: [AC23] Zmiana grubości ściany istniejącej - wyburzenia

Postautor: Figo » czw, 20-02-2020 00:16

• 0
Koala pisze:Może narzędziem do otworów?

Pozdr,
Koala

Zacząłem testować zaproponowaną przez Ciebie metodę na jednej ścianie. Wstawiony "otwór" powoduje błędy graficzne w 2D (brakujące linie zakończenia + nieistniejące linie otworów okiennych. Co ciekawe w 3D okna zostały zasłonięte przez płaszczyznę "otworu" grubości ~0.
Załączniki
sciana_otwor.jpg

Wróć do ARCHICAD