Problem z orientacją widoku w arkuszu

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Weteran forum
Reputacja: 0

Problem z orientacją widoku w arkuszu

Postautor: dziki » czw, 12-09-2019 14:11

• 0
Cześć
Gnębi mnie taka sprawa:
problem z widokami.png

Zastanawiało mnie, dlaczego część rysunków wrzuconych na arkusz ma wymiary, opisy itd. zorientowane prawidłowo a część - do góry nogami.
W przypadku wymiarów odpowiedzialna jest za to orientacja rysunku na arkuszu - obrót rysunku o 90st. skutkuje obróceniem wymiarów.
Dziwne jest to, że część widoków - zaznaczone na screenie na niebiesko - wrzuca się na arkusz 'poziomo' - i nie ma problemów z obracaniem wymiarów a część - zaznaczona na czerwono /są to kopie tamtych 'niebieskich' widoków/ - trzeba obracać na arkuszu 'do poziomu' / tak, by miały taką samą orientację jak 'niebieskie'/ i wówczas wymiary się sypią.
Przeczytałem powyższe 3 razy i nie wiem, czy jest zrozumiałe dla kogoś, kto się z tym nie spotkał. W razie czego mogę dorzucić screeny.

pozdrawiam
AC21PL-Win10-i7-24GB RAM - ASUS GeForce GTX 1060

Autochton
(nie chce się wyprowadzić)
Reputacja: 32

Re: Problem z orientacją widoku w arkuszu

Postautor: Koala » ndz, 15-09-2019 19:16

• 0
Jak zapisujesz widoki które mają być obrócone to odhacz "ignorowanie obortu i powiększenia..." - i zaraportuj czy pomogło...

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Weteran forum

Postautor: dziki » pn, 16-09-2019 12:24

• 0
Koala pisze:Jak zapisujesz widoki które mają być obrócone to odhacz "ignorowanie obortu i powiększenia..." - i zaraportuj czy pomogło...

Pozdr,
Koala

Posłusznie raportuję, że pomogło :)
Wielkie dzięki, Piotr.
AC21PL-Win10-i7-24GB RAM - ASUS GeForce GTX 1060

Gość

Postautor: lluu » śr, 02-10-2019 21:07

• 0
A czy jest sposób żeby metryczki stref były zawsze poziomo niezależnie od obrotu widoku na arkuszu?
odhaczanie "ignorowanie obrotu i powiększenia..." nie pomaga w tym przypadku.

Wróć do ARCHICAD