AC22 - Wymiarowanie okien w zestawieniu

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 5

AC22 - Wymiarowanie okien w zestawieniu

Postautor: bartekzachar » wt, 23-07-2019 12:25

• 0
Witam

Mam krótkie pytanie:
Gdzie można zmienić styl czcionki wymiarowania w zestawieniu stolarki - (jest możliwość pokazania widoku okna od strony otwarcia z dołączonym wymiarowaniem) - domyślnie jest ustawiony arial ale chciałbym aby był arial narrow. Mogę to zmieniać ręcznie poprzez adnotację ale wolałbym zrobić to "jednym klikiem" da się?
No i od razu dodatkowe pytanie - czy okno balkonowe - można ustawić jako rozwieralno-uchylne czy tylko to lub to?

Pozdrawiam
Pozdrawiam

BAZA

Autochton
(nie chce się wyprowadzić)
Reputacja: 32

Re: AC22 - Wymiarowanie okien w zestawieniu

Postautor: Koala » wt, 23-07-2019 17:47

• 0
Wydaje mi się że jak sobie pobierzesz pipetą styl wymiaru gdzieś w modelu... to potem jak zrobisz wyłącz i włącz tym wymiarom to się zrobią zgodnie z aktualnym stylem.

Co do balkonówek... to ja to zawsze oddzielnym oknem robię (zwykłym) w praktyce to zawsze jest oddzielne okno dla producenta.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Wróć do ARCHICAD