Opisy spadku połaci dachów

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Autochton
(nie chce się wyprowadzić)
Reputacja: 36

Re: Opisy spadku połaci dachów

Postautor: Koala » sob, 04-04-2020 16:18

• 0
Tikos pisze:To jeszcze dorzućcie narzędzie do wentylacji...
wiem, wiem, można słupami :roll:

Jak sobie to wyobrażasz (ja mam kiedyś zrobione jakieś rzeczy pierdyliard różnych podejść...ale skończyło się że wstawiam słupa + mój obiekt 2d, który robi za symbol i wstawiam go raz na wszystkie kondygnacje podobnie jak słupa)?

Słup załatwia bardzo dużo - bo nie trzeba dorabiać granic do stref - o ile wstawiamy coś Schiedlo-podobnego bez obudowy.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Bardzo częsty gość
Reputacja: 9

Postautor: Tikos » sob, 04-04-2020 21:35

• 0
Tak, też mam taką własną bibliotekę słupów zrobioną.
Można pobrać:
https://drive.google.com/open?id=1yCbye ... ljnIJAkwcp
Pewnie można to zrobić lepiej, ale nie muszę dodatkowego symbolu 2D na rzucie robić.
Ale i tak jest to, delikatnie mówiąc, żenujące, że nie ma czegoś takiego w standardzie w AC, może nawet jako oddzielny obiekt bliźniaczy ze słupami + dodatkowe opcje :oops:
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...

Autochton

Postautor: Koala » ndz, 05-04-2020 11:30

• 0
Obiekt można zrobić - tylko co ze tego - mam takie, ale nie używam bo nie chce mi się pipcyć z granicami stref.

Robiłem też wycinkę do ścian z symbolem: jako okno - też pipcenia z tym jest bo jest problem między kondygnacjami - w zależności od tego jak wstawiamy ściany.
(są takie okna też w standardowej bibliotece..ale bez symbolu wlotu itp)

Ten obiekt 2d do kominów robi mi za symbol wlotu oraz powiedzmy prostokącik/kółko na ostatniej kondygnacji żeby na kominie pokazał tylko gdzie jest kanał, pokazywanie numeru kondygnacji wlotu oraz jak gdzieś potrzeba zrobić sięgacz na kondygnacji wlotu (na razie wszystko 2d - zastanawiałem się nad 3d... ale nie widzę specjalnie potrzeby i sensu)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Bywalec
Reputacja: 0

Postautor: and » ndz, 05-04-2020 20:46

• 0
nie

przydałby się chociaż element biblioteczny 2D
tak aby można go było wstawić w ścianę a efekt wyglądał np. tak:
Załączniki
wentylacja.png
wentylacja.png (2.67 KiB) Przeglądany 215 razy

Autochton

Postautor: Koala » pn, 06-04-2020 09:01

• 0
and pisze:
nie

przydałby się chociaż element biblioteczny 2D
tak aby można go było wstawić w ścianę a efekt wyglądał np. tak:

Niemożliwe do wykonania chyba że ściana idzie przez wszystkie kondygnacje, w dodatku jest nieprzewidywalne jeśli będzie ściana warstwowa...oraz nie wytnie dziury w stropie... been there done that.

Pozdr,
Koala

Poprzednia

Wróć do ARCHICAD