AC22: edycja metryczki

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Bywalec
Reputacja: 1

AC22: edycja metryczki

Postautor: solenzara » pn, 05-11-2018 15:26

• 0
Witam,
niechętnie, ale w końcu opdaliłam wersję 22, otwarłam projekt na którym pracuje. Czcionki metryczek i opisu okien zmieniły mi się z ariala na maszynowy. Wchodząc w ustawienia metryczki jako styl czcionki ustawia się ciągle w nawiasie [ Arial central european], mimo
że zmieniam czcionkę na inną lub na pogrubioną, inna wielkość - nie działa, tzn. zmienić można ustawienia ale nie tekst się nie zmienia. Czy ktoś może wie co to się dzieje czy po prostu muszę raz jeszcze powstawiać na nowo wszystkie (nowe da się edytować)? jak otwierałam pliki z AC20 w 21 to nie było takiego problemu,
czcionki nie zmieniały się...
Z oknami mam podobnie, nie mogę edytować czcionki znacznika. Nawet okien z 22.

EDIT: otwarłam plik raz jeszcze i tym razem otworzył się z normalnymi czcionkami także jest ok. Jednak będąc dociekliwą weszłam w ustawienia aby zmienić je i zobaczyć czy działa teraz i nadal nie działa tj. chce sobie zmienić na np. Couriera i ustawiam go ale metryczka ani drgnie...

Wróć do ARCHICAD