Konfiguracja sprzętowa do BIM Cloud dla Archicada 22

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Częsty gość
Reputacja: 1

Konfiguracja sprzętowa do BIM Cloud dla Archicada 22

Postautor: marcingrychtol » pn, 15-10-2018 14:55

• 0
Cześć, składam komputer typowo do zastosowania jako serwer archicada. Chyba będę ten komputer sam składać, bo jak to bywa, do takich szczególnych zastosowań trudno kupić coś gotowego, chyba ze się ma +20k zł na reaktor serwerowo-atomowy. Ogólnie całkiem ciemny nie jestem w kwestiach hardware'owych, ale mam kilka pytań dotyczących doboru poszczególnych podzespołów:

1. Procesor.
i7 czy jakiś Xeon? Myślałem nad i7-8700, albo 7700, bo widzę jakie postępy zrobił intel porównując 4 i 7 generację - niby podobne parametry, ilość rdzeni, cache, taktowanie, a wyniki w testach kilkakrotnie lepsze. Minusem i7 na tle Xeonów jest maksymalna ilość pamięci RAM - 64GB. W tej chwili mamy serwer AR 21 z 32GB RAM i warto już byłoby się rozejrzeć za rozbudową. Nie wiem po prostu czy idąc w i7 nie ograniczę się do tych 64GB. Z drugiej strony 64gb dto dwa razy tyle co mamy, a jak praktyka wskazuje, zanim mi tego ramu zacznie brakować, to rozbudowa (wtedy już) starej technologii nie będzie się opłacać i się kupi nowy komputer. jeśli bym bral Xeona to np. E5 1650 v4. Wiem, że E5 z dwójka z przodu mają jakiś SmartCache, ale czy to mi coś w ogóle da?

2. System.
Windows 10, ale Home czy Pro? Jestem bardziej za Home. Nie widzę, albo nie znam powodu żeby się pakować w Pro tylko dla napisu.

3. Dysk twardy.
Coś w rodzaju dobrej jakości ~500GB SSD, może M.2 - nawet specyfikacja BIM Cloud wskazuje na SSDki. Chyba nie ma większego sensu pakować się w macierze z HDD? Liczy się przede wszystkim wydajność. Ewentualnie może macierz RAID1 dla zabezpieczenia dodatkowego poza backupem, ale wtedy musiałbym chyba sprawdzić czy płyta główna to ogarnie?

4. Płyta główna.
Trudno jest mi tu określić jakiś próg lub mierzalne parametry wydajnościowe? Coś na chipsecie Intel Z370 (dla i7), pewnie jeszcze zwróciłbym uwagę, żeby sekcja zasilania miała jakieś chłodzenie. Np. PRIME Z370-A.

Jakieś sugestie?
Asus P8Z77 LX, i5-3570K 4.6GHz, Zalman Performa+, 24GB DDR3, nVidia Quadro 4000 OC, 240GB SSD Crucial, Win 10
https://www.tkholding.pl/ Projekty z wykorzystaniem najnowszych technologii Building Information Modelling i Virtual Reality

Bywalec
Reputacja: 0

Re: Konfiguracja sprzętowa do BIM Cloud dla Archicada 22

Postautor: Stahustah » śr, 21-11-2018 08:09

• 0
Czesc,

Załączam zrzut ekranu z listą podzespołów jakie zastosowałem u siebie w firmie.

Posiadamy BIMCloud serwer z licencją na 6 użytkowników i szczerze powiem, że wykorzystanie procesora serwera jeszcze nigdy nie przekroczyło 20% podczas pracy.

Do codziennej pracy jest dysk SSD a na dysku zwykłym codzinnie ok 3 rano robione są buckup'y plików projektu jak i całego serwera.
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
iMac 27" - OSX 10.9.4
Intel Core i7 3.5 Ghz
16 GB 1600 Mhz DDR3
nVidia GeForce GTX 780M 4096 MB

ARCHICAD 18

Autochton
(nie chce się wyprowadzić)
Reputacja: 31

Re: Konfiguracja sprzętowa do BIM Cloud dla Archicada 22

Postautor: Koala » czw, 22-11-2018 15:33

• 0
Bimcloud nie potrzebuje dobrej karty graficznej - więc jeśli jest jakaś integra to styknie, a jak procek nie ma integry to należy brać coś co będzie najtańsze, bo szkoda kasy.

Przy SSD backup bezwzględnie... bo czasem może paść na "pstryk" i nic sie nie da zrobić. Przy Bimcloudzie przewał danych jest duży i takie SSDek się względnie szybko zużyje.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Wróć do ARCHICAD