AC22 - Długie wczytywanie programu

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 5

AC22 - Długie wczytywanie programu

Postautor: bartekzachar » pt, 31-08-2018 08:05

• 0
Witam

Mam pewien problem. Dzień pracy zaczyna się tak, że odpalam kompa, włączam pocztę, YouTube z playlistą i potem AC.
Gdy wykonuje zadania w tej kolejności albo gdy komputer jest już włączony i na nim pracuję gdy chcę odpalić inny projekt w AC 22 bardzo długo wczytywane są biblioteki i wyraźnie widać że kółko wczytywania się zawiesza (zacina).
Gdy komputer jest świeżo uruchomiony i nie włączam internetu przed uruchomieniem AC22 to program uruchamia się w kilka sekund. Ale jak robię jak wyżej to nawet kilkanaście minut - Mówię oczywiście o jednakowym pliku, który ma tę samą liczbę bibliotek do załadowania.
Czy tak jest? Czy po prostu coś z moim sprzętem czy programem będzie nie tak?

Pozdrawiam
Pozdrawiam

BAZA

Autochton
(nie chce się wyprowadzić)
Reputacja: 31

Re: AC22 - Długie wczytywanie programu

Postautor: Koala » sob, 01-09-2018 19:39

• 0
Może dysk SSD ma czkawkę?

Projekt musi się za każdym razem rozpakować do folderu użytkownika...
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika

Postautor: bartekzachar » sob, 01-09-2018 21:38

• 0
A jak to sprawdzić?
Pozdrawiam

BAZA

Autochton
(nie chce się wyprowadzić)
Reputacja: 31

Postautor: Koala » ndz, 02-09-2018 06:39

• 0
Dysk nowy czy stary i w jakim stopniu zapełniony? - SSD się zużywa i traci "szybkość" jak jest bardzo zapełniony szczególnie przy zapisie.

No i jak duży projekt - sprawdź też folder tymczasowy z tym projektem.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika

Postautor: bartekzachar » wt, 04-09-2018 09:01

• 0
W zasadzie dysk nowy, ok. 2 lata. Zapełnienie 60% z 2 TB. Defragmentuje się automatycznie i nie ma wirusów.
Projekt niewielki - co zresztą nie ma większego znaczenia bo nawet niewielki projekt raz się wczytuje normalnie - szybko a raz wolno. I to wolno to jest wówczas gdy mam włączony Internet i puszczoną playlistę na YOU TUBE, i odpaloną pocztę (no i oczywiście ArchiFORUM bez, któego dzień stracowny :)) - innych rzeczy raczej nie uruchamiam na starcie. Ale pogrzebałem trochę w programach i w ustawieniach procesów, które się odpalały. Zauważyłem że bim serwer z AC20 dość dużo pamięci zabierał na starcie. Odinstalowałem go i kilka innych "mniejszych programików i na razie jest ok. Choć z drugiej strony też ciężko sprawdzić. bo teraz mam tendencję do uruchamiania najpierw AC a dopiero potem Internetu.
Pozdrawiam

BAZA

Wróć do ARCHICAD