Naniesienie koloru/materiału na strukturę/element

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Gość
Reputacja: 0

Naniesienie koloru/materiału na strukturę/element

Postautor: michuoz » pn, 16-07-2018 10:11

• 0
Witam drogich forumowiczów,
Czy istnieje jakiś sposób na naniesienie koloru na gotowy element / strukturę. Podaję przykład:

Mam płytę warstwową na elewacji (płyta jest profilowana, falista), kolor jej jest jednolity. Chciałbym w poszczególnych miejscach nanieść inny kolor płyty warstwowej (np. na odcinku długosci 3m i np. miedzy oknami lub pod) i czy jest jakieś proste rozwiązanie na "nakładanie" koloru w poszczegolnych miejscach (warstwa tej plyty jest jako jeden cały element). Próbowałem narysować prostokatny element i przesunac go na plyte warstwowa, lecz plyta ta nie ma gladkiej powierzchni ;(.

Pamietam jak rysowałem w Sketch up i za pomocą pluginu w latwy sposob mozna bylo naniesc dany material na element ktory nie jest gladki lecz mial elementy "wystajce" jak ta płyta falista- wystarczylo wskazac kolor/material a potem wskazac element na ktory ma byc nałożony i sam sie dostosował do profilu jego. Czy jest jakas podobna metoda w Archicadzie ? (przychodzi mi tylko na mysl - działanie na bryłach, musze wtedy wymodelowac prostokat o grubosci profilu płyty warstwowej, potem go przesunac i "nalozyc " go na elwację a potem "dzialanie na brylach" się pobawić, ale trochę z tym zachodu jest)

Pozdrawiam :)

Bardzo częsty gość
Reputacja: 6

Re: Naniesienie koloru/materiału na strukturę/element

Postautor: Tikos » pn, 16-07-2018 10:17

• 0
Niestety też działam podobnie - kształtami, ewentualnie wycinkami ścian nałożonymi z minimalnym przesunięciem :?
Również chętnie poznam prostszy sposób... jeśli istnieje.
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB i inne szpargały...

Debiutant
Reputacja: 1

Re: Naniesienie koloru/materiału na strukturę/element

Postautor: iga_z » wt, 04-09-2018 12:45

• 0
Jeśli to ściana to ja daję wnękę lub lizenę na minimum grubości i nadaję jej inny materiał. Przy skomplikowanych elementach pozostają operacje na bryłach :)
Załączniki
Przechwytywanie.JPG

Wróć do ARCHICAD