AC 21 - i inne wersje - Belka pod kątem

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 5

AC 21 - i inne wersje - Belka pod kątem

Postautor: bartekzachar » pn, 26-02-2018 10:20

• 0
Witam

Mam pytanie dla specjalistów - chodzi o kąt zakończenia belki.
Mam profil obróbki blacharskiej dachu (zamknięcie ściany szczytowej) - Detal wykonawczy.
Robię go sobie belką pod kątem 40 stopni.
W kalenicy się fajnie ścina bo belka pod kątem ma tylko pionową krawędź zakończenia.
W okapie dachu potrzebuję aby ta krawędź zakończenia belki była prostopadła do osi belki.

Jak to zrobić. Narzędzie "rail" też nie za bardzo działa - bo tam z kolei w kalenicy nie mogę dociąć do 40 stopni.

No dobra - mogę użyć operatora - ale czy da się to zrobić bez użycia operatora i dlaczego nie?
Pozdrawiam

BAZA

Częsty gość
Reputacja: 7

Re: AC 21 - i inne wersje - Belka pod kątem

Postautor: Andrzej Korynek » wt, 27-02-2018 15:00

• 0
Wg mnie tylko operator, albo narysowanie kolejnej belki w osi poprzedniej i ukrycie jej warstwy.

akor

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 5

Re: AC 21 - i inne wersje - Belka pod kątem

Postautor: bartekzachar » śr, 28-02-2018 10:00

• 0
Wyczaiłem, że da się to zrobić narzędziem RAIL no bo z drugiej strony dachu jest taka sama obróbka. Więc jeśli obie obróbli zrobię jednym railem to się uda. Ale często się zdarza że potrzebuję zrobić tylko jeden profil pod kątem i już jest problem. Poza tym narzędzie rail na dzisiaj ma bardzo dużo opcji, które trzeba powyłączać, poprzełączać itp. aby uzyskać rządany efekt - co wydaje się nie rozsądne. Belka jest narzędziem prostym - rysujesz profil i gotowe. Im prościej coś się robi tym lepiej. Im bardziej uniwersalnie i intuicyjnie - tym lepiej.
Pozdrawiam

BAZA

Wróć do ARCHICAD