AC 21: szalejąca perspektywa

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Bywalec
Reputacja: 1

AC 21: szalejąca perspektywa

Postautor: solenzara » pt, 15-12-2017 20:51

• 0
Witam, raz na jakiś czas zaczyna mi się dziać coś takiego: robię sobie projekt, wszystko gra. Nagle okno 3D zaczyna szaleć: jedno przesunięcie rolki myszy powoduje zniknięcie całego obrazu, orbitowanie tak samo. Klikam pokaż wszystko to pojawia się całość mega daleko, powoli jestem w stanie przybliżyć się do modelu ale znowu jeden klik lewym myszy powoduje że całość znika. Restart komputera nie pomaga....

Bardzo częsty gość
Reputacja: 10

Re: AC 21: szalejąca perspektywa

Postautor: Tikos » sob, 16-12-2017 11:44

• 0
Przypuszczam, że to kwestia kompatybilności sterowników karty graficznej.
U mnie np. zdarza się problem z cieniami dla bardziej skomplikowanych obiektów importowanych ze Sketchup`a
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...

Autochton
(nie chce się wyprowadzić)
Reputacja: 38

Postautor: Koala » sob, 16-12-2017 18:40

• 0
a nie ma tak że punkt 0,0 jest daleko od obiektu...a i obok tego punktu 0,0 coś jest?
(to zabija wydajność, a jak stery karty graficznej się dołożą to klops)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 20

Postautor: Pietruh » pn, 18-12-2017 11:15

• 0
Są dwie możliwości - albo masz bardzo daleko punkt 0,0 - mniej prawdopodobny powód, okno 3d działa teraz na zasadzie "środka ciężkości modelu" więc musiałbyś dodatkowo mieć w tym punkcie 0,0 jakiś obiekt

bardziej prawdopodobne ( ja częściej spotykam ) masz wstawiony zwalony obiekt biblioteczny, którego symbol 2d znajduje się np kilometr dalej od geometrii 3d, lub podobnie, zwalony obiekt ma o "kilometr" dalej jakiś zapomniany punkcik 3d ( to akurat widać w ustawieniach obiektu w rozmiarze ), i trzecia wersja tego problemu, wstawiłeś coś kiedyś i nie było tego widać ? więc uznajesz że obiekt jest źle zrobiony, a de facto masz rezultaty tych prób "kilometr dalej" bo ktoś źle pracował z LUW tworząc obiekt.

Myszka i grafika - na 99 % procent nie, przynajmniej nie spotkałem się z takim przypadkiem, myszkę byś wyczuł że ma popsuty scroll a grafika psuje się w inny sposób, czarne linie, lagi, rozjechane 2d.

Bywalec
Reputacja: 1

Postautor: solenzara » wt, 19-12-2017 00:47

• 0
Wydaje mi się, że Pietruh ma rację. Też miałam wrażenie, że problem zaczął się dziać po wstawieniu obiektów bibliotecznych (dokładnie to wc i umywalki, bo akurat robię łazienkę). Pokombinuję z tymi obiektami, wyrzucę, wstawię inne i zobaczymy jaki będzie efekt. Trochę szkoda mi tych obiektów bo akurat mi pasują, ale dosłownie nie idzie pracować, czasami cały obraz się tnie, tak urywa jak (to chyba te lagi się nazywa). Ale jak zrobię zaznaczenie i pokaż zaznaczone w 3d to jest ok... Sam plik jest mały, bo łazienka ma raptem 4m2, a komputer dość nowy, pod AC kupiony więc jakby to była wina grafiki czy sprzętu to niedowierzanie i załamka...

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 20

Postautor: Pietruh » wt, 19-12-2017 10:41

• 0
Zawsze możesz te obiekty spróbować naprawić jak są fajne
polecam videokurs moderatora w tejże kwestii ...

https://videopoint.pl/kurs/archicad-kur ... varcho.htm

Wróć do ARCHICAD