AC 21: problem z dachem

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Bywalec
Reputacja: 1

Re: AC 21: problem z dachem

Postautor: solenzara » czw, 02-11-2017 00:44

• 0
Rafał pisze:Przerzuć tą opcję tutaj i zobacz co się stanie:

....Czarodziej 8)

dzięki :D :D :D

Bywalec
Reputacja: 1

Postautor: solenzara » pt, 24-11-2017 16:03

• 0
KRUChY pisze:tak jak nie lubię promocji, tak zapromuję kolegę Moderatora, bo rzeczywiście kurs bardzo dobry i wart swojej ceny:
https://videopoint.pl/kurs/archicad-kurs-video-poziom-pierwszy-projektowanie-domu-jednorodzinnego-rafal-slek,vaca18.htm
Wszystkie w/w problemy znikną

Słowo się rzekło- jestem po kursie:D Bardzo fajne, a przed wszystkim profesjonalne szkolenie, na luzie. Miły głos, przyjemnie się słucha :D
Jestem bardzo zadowolona, praktycznie wszystkiego się dowiedziałam :D
Czekam na update do wersji 21 (najlepiej opcja dla zaawansowanych czyli tylko same zmiany).
Ale i też niestety mam pytanie nadal odnośnie dachu: na kursie pokazany był dach z blachy, a ja mam problem z dachówką (tak jak w pierwszym poście).
Wnioskuję zatem o lekcję o modelowaniu dachówki (przy okazji o blasze na rąbek również- jak zrobić aby wychodziła jak z 3ds).

:::st. porządkowy:::
Awatar użytkownika
Reputacja: 46

Postautor: Rafał » pt, 24-11-2017 16:11

• 0
solenzara pisze:
KRUChY pisze:tak jak nie lubię promocji, tak zapromuję kolegę Moderatora, bo rzeczywiście kurs bardzo dobry i wart swojej ceny:
https://videopoint.pl/kurs/archicad-kurs-video-poziom-pierwszy-projektowanie-domu-jednorodzinnego-rafal-slek,vaca18.htm
Wszystkie w/w problemy znikną

Słowo się rzekło- jestem po kursie:D Bardzo fajne, a przed wszystkim profesjonalne szkolenie, na luzie. Miły głos, przyjemnie się słucha :D
Jestem bardzo zadowolona, praktycznie wszystkiego się dowiedziałam :D
Czekam na update do wersji 21 (najlepiej opcja dla zaawansowanych czyli tylko same zmiany).
Ale i też niestety mam pytanie nadal odnośnie dachu: na kursie pokazany był dach z blachy, a ja mam problem z dachówką (tak jak w pierwszym poście).
Wnioskuję zatem o lekcję o modelowaniu dachówki (przy okazji o blasze na rąbek również- jak zrobić aby wychodziła jak z 3ds).

OK. Się dorobi taką lekcję :-)
Aktualizacja w planie ale raczej kombinuję nad dorobieniem nowego materiału z uzupełnieniem o nowości z kolejnych wersji.
Jest jeszcze drugi kurs i chętnie przeczytałbym o co uzupełnić treść do kolejnego updejtu. Sam mam ze 30 zagadnień których już nie zmieściłem a dochodzą nowe np. import/eksport RVT/RFA.
Gdyby ktoś miał ochotę zakupić to mogę zaoferować je w niższej cenie.

HP Z620 Windows 10 /// MacBook Pro 15" Retina 2016, Intel Core i7 2.9 GHz, Radeon Pro 460, High Sierra (10.13.3)
ARCHICAD 21 INT/POL, Maxwell Render 4.1, Artlantis Studio 6.5

Przeczytaj!: Zasady (z)obowiązują!

Gość
Reputacja: 0

Postautor: mzafka » czw, 25-01-2018 22:04

• 0
bartekzachar pisze:Witam Panią

Wygląda na to, że potrzebujesz solidnego szkolenia, bo aby w AC dostać taki obrazek na przekroju jak pokazujesz, trzeba się trochę postarać i popracować.
Generalnie problem zawsze robi się jeśli mamy okapy. Wówczas jedną połacią i jedną strukturą dachu ciężko jest wypracować taki kształt.
Ja np. robię tak:
- jedna połać dachu to pokrycie - i struktura warstwowa na pokrycie - tzn. dachówki, łaty, kontrłaty, deskowanie - generalnie to co jest wspólne dla dachu w okapie i dla dachu "nad budynkiem" - tak na marginesie to nie chcesz mieć dachówek tak jak na tym rysunku co poniżej bo dachówki są zamontowane odwrotnie -
- druga połać dachu to ocieplenie i warstwy wykończeniowe od środka, oczywiście wszystko z użyciem struktur warstwowych, materiałów budowlanych i priorytetów.
- złączasz ścianę zewnętrzną z drugą połacią i docinasz ją do pierwszej połaci i gotowe.
- dalej więźbę rysujesz z automatu używając kreatora więźby lub rysujesz ręcznie, łaty też możesz wymodelować (narzędzie obiekt),
- dachóweczki - wyposażenie - dodatki do dachu - dachówki;
- opisy struktur - albo ręcznie albo etykietami (p.s. etykiety są chol...rnie wkurzające czasami i potrafią tak zamulić projekt że masakra GS powinien w końcu coś z tym zrobić)
- kotwy i zbrojenie - to ręczna robótka - linie i wypełnienia - no i to wszystko... :)

A co robisz, gdy w dachu pojawiają się okna dachowe? Wrzucasz je na warstwy wykończeniowe (czyt. tam gdzie blacha/dachówka), a później docinasz tą warstwę, w której jest ocieplenie?

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 5

Postautor: bartekzachar » czw, 01-02-2018 16:17

• 0
W warstwie ocieplenia wstawiam zwykłe otwory a w warstwie zewnętrznej normalne okna połaciowe.
Pozdrawiam

BAZA

Poprzednia

Wróć do ARCHICAD