macOS High Sierra

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Bardzo częsty gość
Reputacja: 0

Re: macOS High Sierra

Postautor: wojtek ziółkowski » pt, 05-01-2018 09:57

• 0
Ok !
ale chodzi mi o sytuację Pietrka , czy po zmianie oprogramowania układowego z 4.1 na 5.1
udało mu się zainstalować High Sierrę

Częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 7

Postautor: ADM » pt, 05-01-2018 13:45

• 0
Rafał pisze:Melduję się jako użytkownik High Sierra, na razie na iMac-u,żadnych problemów póki co, wszystko śmiga.

Zainstalowałem sobie testowo na innej partycji High Sierra 10.13.2 i mam problem z DraftSight (wersja 2018.0.0.1145)…
O ile program działa bez błędów podczas jego uruchamiania, otwierania i pracy na plikach dwg oraz podczas zapisu i zamykania plików, to po każdorazowym zamknięciu programu po kilku sekundach otrzymuję komunikat/raport problemu "Aplikacja DraftSight nieoczekiwanie zakończyła pracę". Dzieje się tak zarówno po kończniu pracy na otwartym pliku jak i po uprzednim zamknięciu pliku (Cmd+W) i późniejszym zamykaniu programu (Cmd+Q).

Rafał, czy mogę Cię prosić o sprawdzenie działania tej aplikacji na Twoim komputerze?
Czy ewentualnie mógłbyś zaproponować zamiennik tej aplikacji?
 MacBook Pro (Retina, 15-calowy, połowa 2015 r.) + Dell U2713HM
 OS X El Capitan 10.11.6
ARCHICAD SE

:::st. porządkowy:::
Awatar użytkownika
Reputacja: 46

Postautor: Rafał » pt, 05-01-2018 13:49

• 0
ADM pisze:
Rafał, czy mogę Cię prosić o sprawdzenie działania tej aplikacji na Twoim komputerze?

Zainstaluję dziś i sprawdzę, akurat na tym kompie nie mam Draft Sight-a.

HP Z620 Windows 10 /// MacBook Pro 15" Retina 2016, Intel Core i7 2.9 GHz, Radeon Pro 460, High Sierra (10.13.3)
ARCHICAD 21 INT/POL, Maxwell Render 4.1, Artlantis Studio 6.5

Przeczytaj!: Zasady (z)obowiązują!

Tubylec (zamieszkał na forum)
Awatar użytkownika
Reputacja: 5

Postautor: Pietrek » ndz, 07-01-2018 16:45

• 0
wojtek ziółkowski pisze:
Pietrek pisze:
Pietrek pisze:A moje MAC PRO z początku 2009 już nie wspiera APLLE i mogę sobie tylko pomarzyć o nowym systemie High Sierra :(
Chyba, że ktoś wie jak pobrać obraz nowego systemu ?, bo z prywatnych testów wynika, że mój zestaw jeszcze sobie poradzi :)

No i sobie poradziłem :)
Zaktualizowałem oprogramowanie układowe z 4.1 na 5.1 i tym samym wkroczyłem w rok 2010 :)
O dziwo wszystko śmiga na zwykłych HDD w formacie APFS, za wyjątkiem Time Machine.

Rozumiem że High Sierra dała sie zainstalować ?

Tak, bez większych problemów zapodałem system na nowy HDD pozostawiając awaryjnie El Capitana :).
App Store wykryło nową wersję oprogramowania układowego i zniknął martwiący mnie komunikat, że posiadam strego grata :) :) :).
Mac PRO / Quad-Core Intel Xeon 2x2,26GHz / 16GB DDR3 / ATI Radeon HD 4870 512GB / Mac OS X 10.14.2

:::st. porządkowy:::
Awatar użytkownika
Reputacja: 46

Postautor: Rafał » czw, 11-01-2018 22:53

• 0
ADM pisze:
Rafał pisze:Melduję się jako użytkownik High Sierra, na razie na iMac-u,żadnych problemów póki co, wszystko śmiga.

Zainstalowałem sobie testowo na innej partycji High Sierra 10.13.2 i mam problem z DraftSight (wersja 2018.0.0.1145)…
O ile program działa bez błędów podczas jego uruchamiania, otwierania i pracy na plikach dwg oraz podczas zapisu i zamykania plików, to po każdorazowym zamknięciu programu po kilku sekundach otrzymuję komunikat/raport problemu "Aplikacja DraftSight nieoczekiwanie zakończyła pracę". Dzieje się tak zarówno po kończniu pracy na otwartym pliku jak i po uprzednim zamknięciu pliku (Cmd+W) i późniejszym zamykaniu programu (Cmd+Q).

Sprawdziłem, nic złego się u mnie nie dzieje z tym DraftSight-em.

HP Z620 Windows 10 /// MacBook Pro 15" Retina 2016, Intel Core i7 2.9 GHz, Radeon Pro 460, High Sierra (10.13.3)
ARCHICAD 21 INT/POL, Maxwell Render 4.1, Artlantis Studio 6.5

Przeczytaj!: Zasady (z)obowiązują!

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 3

Postautor: KRUChY » sob, 20-01-2018 00:31

• 0
Ja dodam, że moje posty mają Was uczulić, bo nVidia ma spore problemy w High Sierra. Apple milczy, nVidia kombinuje, a kończy się tym, że o ile ARCHICAD jeszcze działa bez problemu, to na innych programach mocniej używających sterowników karty graficznej po prostu mocno siadają, wydajność spada, a komp potrafi się zwiesić, albo zrestartować w trakcie.
Nic jak dotąd nie znalazłem lepszego, niż podane wcześniej linki.

Mac z nVidia + High SIERRA = UWAGA !!!

Poprzednia

Wróć do ARCHICAD