SEO a priorytety materiałów w AC17

Tematy ściśle związane z programem ARCHICAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Częsty gość
Reputacja: 0

SEO a priorytety materiałów w AC17

Postautor: bercov » pn, 12-08-2013 20:32

• 0
Witam.

Zauważyłem pewien problem w AC17, mianowicie po docięciu za pomocą SEO (odetnij z odcięciem dołu) ściany betonowej (o wyższym priorytecie), ta ściana w dalszym ciągu wycina warstwy stropu (o niższym priorytecie) - pomimo, że w tym miejscu już jej nie ma, bo została odcięta SEO i jest niewidoczna! Tak jakby najpierw działało wycinanie na podstawie priorytetu materiału, a dopiero potem SEO, co jest trochę bez sensu...
Zauważył ktoś ten problem?

Wyżej opisany problem występuje w miejscu, gdzie schody odcinają dolną część znajdującej się na nich ścianki bloczków betonowych (priorytet 800), a ta w dalszym ciągu wycina znajdującą się pod schodami ściankę działową z gazobetonu (priorytet 500). Oczywiście mogę zdublować gazobeton i ustawić mu priorytet wyższy od betonu i przypisać do tej konkretnej ścianki działowej, ale wtedy znowu ta ścianka nie będzie się łączyć z ścianą zewnętrzną z gazobetonu (o priorytecie 500)...

EDIT

Sprawdziłem też sposób, że część ściany betonowej próbowałem wyciąć kształtem o określonym obrysie, ale efekt był taki sam jak wyżej. Jedyne co pomaga, to albo ustawienie niższego priorytetu dla materiału ściany betonowej, albo ustawienie wyższego priorytetu warstwy. Oba sposoby nic nie dają, bo wówczas ściana betonowa nie łączy się ze ścianą zewnętrzną.

Wróć do ARCHICAD