AC 21: problem z dachem

Tematy ściśle związane z programem ArchiCAD (tworzenie dokumentacji, modelowanie itp.)

Moderator: Rafał

Gość
Reputacja: 0

AC 21: problem z dachem

Postautor: solenzara » śr, 11-10-2017 10:42

• 0
Witam wszystkich po raz pierwszy na tym forum:)
wygląda na to, że będę częstą bywalczynią tutaj (w zasadzie to jestem, bo już czytam sobie sporo do jakiegoś czasu).
Teraz chciałabym trochę popytać, bo mam trochę niewiadomych, które zatrzymują mnie w miejscu.
Z góry dziękuję wszystkim magikom archicadowym za okazaną pomoc:)
A więc zacznę jak w temacie. Poniżej obrazek z dachem jaki tworzę oraz jaki chciałabym mieć (foto z internetu autor:cgwisdom) w zakresie
ułożenia dachówki oraz ułożenia warstw- np. docieplenie powinno iść częściowo między krokwiami i nie wiem jak to zrobić.
Mam wrażenie, że zabrałam się za to nie tak jak trzeba ale nie mam już pomysłu jak to zmienić...

Pozdrawiam
Agata
Zrzut ekranu 2017-10-06 o 15.44.02.png

Zrzut ekranu 2017-10-11 o 10.16.11.png

Częsty gość

Re: AC 21: problem z dachem

Postautor: wodzu » śr, 11-10-2017 11:50

• 0
Krokwie powinny być w płaszczyźnie ocieplenia + działanie na elementach bryłowych.

ps
przykładowy rysunek ma źle ułożone dachówki - strach pomyśleć co się stanie jak zacznie padać deszcz.

wodzu
AC15
i7-7700 CPU @ 3.60GHz / 16GB / GeForce GTX 1060 6GB / Win10

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 4

Postautor: bartekzachar » śr, 11-10-2017 11:54

• 0
Witam Panią

Wygląda na to, że potrzebujesz solidnego szkolenia, bo aby w AC dostać taki obrazek na przekroju jak pokazujesz, trzeba się trochę postarać i popracować.
Generalnie problem zawsze robi się jeśli mamy okapy. Wówczas jedną połacią i jedną strukturą dachu ciężko jest wypracować taki kształt.
Ja np. robię tak:
- jedna połać dachu to pokrycie - i struktura warstwowa na pokrycie - tzn. dachówki, łaty, kontrłaty, deskowanie - generalnie to co jest wspólne dla dachu w okapie i dla dachu "nad budynkiem" - tak na marginesie to nie chcesz mieć dachówek tak jak na tym rysunku co poniżej bo dachówki są zamontowane odwrotnie -
- druga połać dachu to ocieplenie i warstwy wykończeniowe od środka, oczywiście wszystko z użyciem struktur warstwowych, materiałów budowlanych i priorytetów.
- złączasz ścianę zewnętrzną z drugą połacią i docinasz ją do pierwszej połaci i gotowe.
- dalej więźbę rysujesz z automatu używając kreatora więźby lub rysujesz ręcznie, łaty też możesz wymodelować (narzędzie obiekt),
- dachóweczki - wyposażenie - dodatki do dachu - dachówki;
- opisy struktur - albo ręcznie albo etykietami (p.s. etykiety są chol...rnie wkurzające czasami i potrafią tak zamulić projekt że masakra GS powinien w końcu coś z tym zrobić)
- kotwy i zbrojenie - to ręczna robótka - linie i wypełnienia - no i to wszystko... :)
Pozdrawiam

BAZA

Gość

Postautor: solenzara » śr, 11-10-2017 13:01

• 0
wodzu pisze:Krokwie powinny być w płaszczyźnie ocieplenia + działanie na elementach bryłowych.

no wiem właśnie tylko jak to robić... :roll:

wodzu pisze:ps
przykładowy rysunek ma źle ułożone dachówki - strach pomyśleć co się stanie jak zacznie padać deszcz.

dokładnie, tą oczywistość pominęłam. chodziło mi o samo pokazanie graficzne.

bartekzachar pisze:Wygląda na to, że potrzebujesz solidnego szkolenia,

no dokładnie:) byłam raz na naukach u miłego architekta i jeśli miałby czas to znowu bym się umówiła na doszkolenie :D

bartekzachar pisze:- jedna połać dachu to pokrycie - i struktura warstwowa na pokrycie

muszę tak spróbować, bo właśnie jedną połacią nie wychodzi :?
bartekzachar pisze:- dalej więźbę rysujesz z automatu używając kreatora więźby lub rysujesz ręcznie, łaty też możesz wymodelować (narzędzie obiekt),

o tym póki co nie marzę, najważniejszy dach, resztę z ręki dorobię;)

bartekzachar pisze:- dachóweczki - wyposażenie - dodatki do dachu - dachówki;

to są właśnie dachóweczki z dodatku dodatków do dachu i wyglądają no niezbyt i dlatego pytałam czy można mieć lepsze, robiłam różnymi pstryczkami, ale nic poza to lepiej nie wychodzi
a widziałam gdzieś, że można mieć ładnie i prawidłowym kierunku:)

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 4

Postautor: bartekzachar » czw, 12-10-2017 08:32

• 0
to są właśnie dachóweczki z dodatku dodatków do dachu i wyglądają no niezbyt

no ale przecież możesz edytować ustawienia w dachówkach tak aby ci podpasowały

p.s. jeśli chodzi o szkolenia to przyjmuję zapisy na priv. :)
Pozdrawiam

BAZA

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 2

Postautor: KRUChY » pt, 13-10-2017 23:20

• 0
tak jak nie lubię promocji, tak zapromuję kolegę Moderatora, bo rzeczywiście kurs bardzo dobry i wart swojej ceny:
https://videopoint.pl/kurs/archicad-kurs-video-poziom-pierwszy-projektowanie-domu-jednorodzinnego-rafal-slek,vaca18.htm
Wszystkie w/w problemy znikną

:::st. porządkowy:::
Awatar użytkownika
Reputacja: 33

Postautor: Rafał » sob, 14-10-2017 11:30

• 0
KRUChY pisze:tak jak nie lubię promocji, tak zapromuję kolegę Moderatora, bo rzeczywiście kurs bardzo dobry i wart swojej ceny:
https://videopoint.pl/kurs/archicad-kurs-video-poziom-pierwszy-projektowanie-domu-jednorodzinnego-rafal-slek,vaca18.htm
Wszystkie w/w problemy znikną

:-) :D

HP Z620 Windows 10 ///HP Z600 Windows 10 /// MacBook Pro 15" 2016, Intel Core i7 2.9 GHz, Radeon Pro 460, Sierra (10.12.3)
ArchiCAD 20 INT/POL, Maxwell Render 3.2/4, Artlantis Studio 6.5

Przeczytaj!: Zasady (z)obowiązują!

Wróć do ARCHICAD