Wyświetlanie obiektów bibliotecznych - problem

Miejsce na dyskusje o tworzonych w Archicad-zie projektach.

Moderatorzy: Rafał, Konrad

Gość
Reputacja: 0

Wyświetlanie obiektów bibliotecznych - problem

Postautor: AJ FORMS » wt, 19-01-2016 11:08

• 0
Witam,
Napotkałam na pewien problem z wyświetlaniem obiektów bibliotecznych. Dotyczy to bardziej skomplikowanych obiektów zaimportowanych z plików zew. np. 3ds czy dwg. Jako kształty (morph) wszystko jest ok, ale po zapisaniu do gdl w obiektach brakuje elementów ( faceów), co skutkuje "dziurami" w obiektach. Zmieniałam ustawienia w silniku open GL, rozbijałam do kształtu, szukałam ustawień w obiektach. Rozbicie do kształtu nie za bardzo pomaga, bo program wtedy mocno zwalnia. Co dziwne problem występuje na komputerze MAC, na PC wszystko jest w porządku mimo, że PC ma dużo słabszą konfigurację. Nie mam pojęcia gdzie szukać rozwiązania. Na forach zagranicznych też nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Będę wdzięczna za pomoc.

:::st. porządkowy:::
Awatar użytkownika
Reputacja: 39

Re: Wyświetlanie obiektów bibliotecznych - problem

Postautor: Rafał » wt, 19-01-2016 11:49

• 0
Nie za bardzo wiadomo z twojego postu o co konkretnie chodzi, czy po imporcie z 3ds obiekty w AC są w porządku czy nie?
Kształty (morph) tworzą się po rozbiciu elementu nie po imporcie z innego formatu. Czy problem z siatkami dotyczy Kształtów czy też obiektów AC?
Proponowałbym może udostępnić jakiś przykładowy plik, który sprawia problem i zrzuty ekranowe żeby było widać gdzie pojawiają się problemy u Ciebie.

HP Z620 Windows 10 /// MacBook Pro 15" Retina 2016, Intel Core i7 2.9 GHz, Radeon Pro 460, High Sierra (10.13.3)
ARCHICAD 21 INT/POL, Maxwell Render 4.1, Artlantis Studio 6.5

Przeczytaj!: Zasady (z)obowiązują!

Wróć do Galeria projektów