Zasłona za oknem

Forum poświęcone wizualizacjom projektów

Moderatorzy: Rafał, Konrad

Bywalec
Reputacja: 0

Zasłona za oknem

Postautor: Radek_G » pt, 20-01-2017 15:22

• 0
Witam serdecznie!
Pracuję na archicadzie oraz artlantisie. W wielu wizualizacja domków jednorodzinnych za oknem widoczna jest zasłona. Zauważyłem również że czasami efekt w każdym oknie jest taki sam. Czy aby uzyskać efekt zasłony za oknem trzeba wstawić element modelowy w archicadzie czy może jest taka faktura do nałożenia w artsie która dawała by efekt przeszklenia z zasłoną za oknem?
Są elementy gdl do wstawienia w archicadzie ale przeważnie taka zasłona dużo "waży" i przy np. budynku wielorodzinnym plik robi się sporych rozmiarów, a ARCHICAD nie ma gotowego elementu, dlatego zastanawiam się czy jest jakiś inny sposób aby uzyskać ten efekt.
Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i podpowiedzi.
Pozdrawiam,
Radek

Bardzo częsty gość
Awatar użytkownika
Reputacja: 20

Re: Zasłona za oknem

Postautor: Pietruh » wt, 24-01-2017 18:33

• 0
ja wstawiam zasłony przekonwertowane z skp bezpośrednio do .atlo na 3d warehouse masz ich pełen wybór a w artlantisie zrobisz sobie atlo - tylko od razu pokasuj wszystkie tekstury i nałóż materiał standard - biały ( ewentualnie możesz pograć białą teksturą ) ale koniecznie daj własne ustawienia renderingu dla materiału - low poly.
Takie zasłonki nie mulą mi w zasadzie nigdy a miewam sporo nawet koło 50-70 sztuk no i możesz ich używać błyskawicznie

Wróć do Okno 3D - Rendering